ПОДРШКА МАЈЕВИЧКЕ ДИЈАСПОРЕ ЗА ИНВАЛИДНА И СЛАБО ПОКРЕТНА ЛИЦА

Вриједна донација, крајем протекле седмице, стигла је Дому здравља Лопаре од Удружења Мајевичана у Швајцарској и Илије Абаџића, који је поријеклом из села Јабланица, а живи и ради у њемачком граду Минхену.
„Између осталог, у пристиглој донацији се налазе три кревета за непокретне особе и дванаестера инвалидска колица, од којих су двоја специјализована и крећу се на електрични погон“, навео је Душан Шакотић, директор Дома здравља Лопаре.
Он је рекао да се, поред наведеног у донираној пошиљци, још налазе углавном помагала за инвалидна лица, која ће много помоћи у њиховом збрињавању.
Пацијенти којима су помагала потребна моћи ће иста добити на реверс у Дому здравља Лопаре.
Шакотић је изразио захвалност Илији Абаџићу, Стојану Стевановићу и Удружењу Мајевичана у Швајцарској, на несебичној подршци и наставку у пружању помоћи здравственој установи у Лопарама.