УКЛАЊАЊЕМ ДИВЉЕ ДЕПОНИЈЕ ЗАПОЧЕТЕ ПРИПРЕМЕ ЗА ИЗГРАДЊУ ИЗЛЕТИШТА КОД ИЗВОРА СУМПОРНЕ ВОДЕ

У Веселиновцу, код извора сумпорне воде, започете су припреме за изградњу излетишта.
Група грађана је у сарадњи са локалним комуналним предузећем очистила дивљу депонију која се налазила код извора.
Акција чишћења смећа код излетишта покренута је у оквиру пројекта „Љепша страна Мајевице“- уређење излетишта сумпорне воде.
Пројекат је финансиран од стране Европске комисије.
„Реализацијом овог пројекта обезбиједиће се уређено излетиште на подручју Мајевице. Циљ нам је да извор сумпорне воде која има љековита својства, постане мјесто гдје ће грађани моћи да предахну и одморе од свакодневнице. Самим тиме, апелујем овом приликом на грађане да не бацају смеће код извора“, истакао је Жељко Керовић, начелник одјељења за привреду и друштвене дјелатности у Лопарама.