НА МАЈЕВИЦИ ОБИЉЕЖЕН 1. ЈУН

На коти Плоче планине Мајевице, гдје су 1. јуна 1995. године своје животе положили борци Првог батаљона Треће мајевичке бригаде Војске Републике Српске, обиљежена је 28. годишњица од њихове погибије.
На наведеном мјесту, окупили су се родбина, саборци, пријатељи и поштоваоци тековина Одбрамбено – отаџбинског рата, као и припадници 3. пјешадијског Република Српска пука Оружаних снага БиХ.
Парастос погинулим борцима служио је свештеник Душко Ђурић, парох Мачковачке прве парохије.
У жестокој офанзиви такозване армије БиХ, бранећи Мајевицу и заустввљајући продор непријатеља у дубину територије херојски своје животе су дали Гојко Симикић, Звонко Дајевић и Драган Стјепановић – Габеља.
Истог дана на Равном Љештаку, који је веома близу поменуте коте, свој живот у одбрани Мајевице дао је Радислав Ђокић.
Претходно су учесници овог окупљања са представницима Општинске борачке организације положили цвијеће код споменика „Јунацима Мајевице“ у Лопарама.