САЈАМ ДОМАЋИХ ПРОИЗВОДА И КУЋНЕ РАДИНОСТИ КРУНА МАНИФЕСТАЦИЈЕ ДАНИ ДИЈАСПОРЕ

У Лопарама је данас одржан Сајам домаћих производа и кућне радиности који се традиционално приређује, као завршни дио манифестације Дани дијаспоре.
Сајам на коме су били изложени производи који се производе на простору Мајевице, Посавине, Семберије, Србије и ширег региона, свечано је отворио начелник општине Лопаре Радо Савић.
Он је истакао да је сваке године све богатији садржај Дана дијаспоре, а самим тим и садржај Сајма домаћих производа и кућне радиности, који је круна наведене манифестације.
„Ове године је владало велико интересовање за учешће на сајму и имамо рекордан број излагача, са великим асортиманом домаћих производа, за којима влада велика потражња“, рекао је Савић.
Савић је изразио велику захвалност Управи за сарадњу с дијаспором и Србима у региону, при Министарству спољних послова Србије, и њеном директору Арно Гујону на великој помоћи општини Лопаре у организацији манифестације Дани дијаспоре.
На сајму је постављено укупно 66 штандова, а из Лопара се уживо емитовала емисија Недељно поподне Радио телевизије БН.