У ЗАВРШЈУ СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА

У мајевичком селу Завршје, служен је парастос за 17 погинулих и 8 умрлих бораца из протеклог Одбрамбено-отаџбинског рата.
Парастос код споменика у Завршју је служио протојереј-ставрофор Зоран Илић, парох прибојски.
Мјештанин Завршја Михајло Ивановић каже да му је 3. септембар 1992. године био најтежи дан у животу.
“Тога дана смо избјегли са наших вјековних огњишта и погинуло је 11 мјештана бранећи своја огњишта, што је велика жртва за село које је тада бројало 65 кућа и све су биле попаљене и уништене”, истакао је Ивановић.
Он је рекао да су након рата обновљене 32 куће и вратило се 15 становника, те да у селу у току љета борави више мјештана.
„Завршје је мало село које је поднијело велику жртву за Републику Српску и наша општинска и републичка власт треба учинити више да би се повратницима омогућио бољи живот, прије свега требамо ријешити проблем путне комуникације”, навео је Горан Тасовац, замјеник начелника општине Лопаре.
Цвијеће и вијенце су положили чланови породица погинулих бораца, мјештани, представници борачке организације, замјеник начелника општине Лопаре Горан Тасовац и директор лопарске здравствене установе Душан Шакотић.