ПОКАЗНA ВЈЕЖБA ВАТРОГАСНИХ ЈЕДИНИЦА

Припадници Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице општине Лопаре су учествовали на здруженој показној вјежби ватрогасних јединица из Републике Српске.
Показну вјежбу спашавања лица из саобраћајних несрећа извели су руководилац акције гашења Драгомир Митровић и ватрогасци спасиоци Дане Делић и Тешо Тасовац.
На терену су били још ватрогасци из Лакташа, Бијељине, Брода, Модриче, Зворника и Угљевика, а присуствовали су ватрогасци из свих дијелова Српске.
Здружена показна вјежба ватрогасаца је изведена у Угљевику на језеру Мезграја.
„Кроз данашњу вјежбу показано је гашење пожара, спашавање лица из саобраћајних несрећа, спашавање на води и све оно што ватрогасци обављају свакодневно на послу. Овакве вјежбе су битне за ватрогасне јединице, јер кроз њих се појачава ниво ефикасности ватрогасних јединица у изршењу својих дужности “, рекао је старјешина ТВСЈ Лопаре Јово Ђурић.
Организатор вјежбе је Удружење ватрогасаца спасилаца Републике Српске, уз покровитељство општине Угљевик.