ОПШТИНСКА УПРАВА ОРГАНИЗУЈЕ НАРОДНИ СКУП И ПОТПИСИВАЊЕ ПЕТИЦИЈЕ ПРОТИВ ОТВАРАЊА РУДНИКА ЛИТИЈУМА НА МАЈЕВИЦИ

Општинска управа Лопаре 15. фебруара 2024. године у 15:00 часова организује у центру Лопара Народни скуп на коме ће бити уприличено и потписивање петиције против изградње рудника литијума на Мајевици.
„Циљ нам је да окупимо народ, потпишемо петицију и доставимо надлежним органима у Влади Републике Српске, гдје ће моћи јасно да виде опредјељење народа на Мајевици да није за отварање рудника литијума“, истакао је Радо Савић начелник општине Лопаре.
„Након донесених закључака Скупштине општине Лопаре о противљењу отварања рудника литијума у Лопарама и других радњи по питању истог, желим да наставимао сарадњу са грађанима како би инвеститор и надлежни одустали од наведеног пројекта. Позивам све грађане да присуствују скупу како би заједно показали да смо против отварања рудника“, навео је Миленко Ристић, предсједник Скупштине општине Лопаре.