УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА ОПШТИНЕ НА ОПАСНОСТ ОД ПОЖАРА

Општинска управа и начелник општине Лопаре упозорили су грађане локалне заједнице на опасности од пожара и забрани паљења ватре и употребе отвореног пламена на мјестима која за то нису предвиђена и адекватно обезбијеђена.
У упозорењу се наглашава да се пажња обрати нарочито приликом чишћења окућница и пољопривредних посједа, излета и боравака у природи.
„Имајући у виду да је од почетка године до данас било неколико пожара на подручју наше локалне заједнице, гдје су горјели кровови кућа, шуме, воћњаци, ливаде, трава и ниско растиње, упозоравају се грађани да се уздрже од ложења ватре на отвореном простору и да приликом обављања пољопривредних радова, сакупљања огрева, одласка на излете и у току лова и риболова повећају будност на спречавању настанка и ширења пожара“, каже се у упозорењу.
Ако ватра и поред наведених мјера измакне контроли потребно је одмах обавијестити Територијално ватрогасно-спасилачку јединицу Лопаре, позивом број на 123 и Полицијску станицу Лопаре, позивом на број 122.

upozorenje-pozar-2024.