РИСТИЋ – ИНИЦИЈАТИВА УДРУЖЕЊА „ЧУВАРИ МАЈЕВИЦЕ“ ЋЕ БИТИ УСВОЈЕНА НА НАРЕДНОЈ СЈЕДНИЦИ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ

Удружење грађана „Чувари Мајевице“ је поднијело иницијативу Скупштини општине Лопаре да се планина Мајевица прогласи за заштићено подручје, која на претходној сједници није уврштена у дневни ред.
Према ријечима предсједника Скупштине општине Лопаре Миленка Ристића наведена иницијатива, уз још три тачке допуне, није уврштена у дневни ред јер није добила потребну већину.
„Након изнесеног приједлога приступило се гласању, 11 одборника, њих 8 из СДС-а и 3 из ПДП-а су гласали за наведену допуну, док 7 одборника из СНСД-а, ДЕМОС-а и СП-а није подржало допуну дневног реда, иако је сваки одборник могао подржати поднесени приједлог“, рекао је Ристић.
Он је казао да је било потребно минимално 12 одборника који би гласали „за“ да би се тачке уврстиле у дневни ред.
„Желим обавијестити јавност да ће на првој наредној сједници која ће бити одржана средином марта скупштинска већина коју чине СДС и ПДП усвојити иницијативу Удружења грађана „Чувари Мајевице“, јер ће тада 4 одборника СДС-а, који су били оправдано одсутни на претходној сједници бити присутни и моћи гласати“, додао је Ристић.