У ПЕТАК, 15.МАРТА, СТРУЧНО ПРЕДАВАЊЕ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ

Обавјештавамо све пољопривредне произвођаче са подручја општине Лопаре да Општинска управа, у сарадњи са Агенцијом за пружање стручних услуга у пољопривреди Републике Српске, организује стручно предавање дана у петак, 15.03.2024. године, са почетком у 11:00 часова у сали Скупштине општине Лопаре.

Теме предавања:

1. Разматрање Правилника о условима и начину остваривања новчаних подстицаја за развој пољопривреде и села за 2024 годину:

– Регистрација и пререгистрација пољопривредних газдинства (физичких и правних лица),

– Мјере које су обухваћене Правилником и новчани износи,

– Обрасци и рокови за пријаву – дипл. инж. пољ. Миле Новаковић, „Агенција за пружање стручних услуга у пољопривреди“, канцеларија Бијељина.

2. Воћарство – Прољетна садња и заштита засада воћа (шљива) – дипл. инж. пољ. Јадранка Бојић,

3. Избор хибрида кукуруза за прољетну сјетву у 2024 години – др Драган Зарић „Агенција за пружање стручних услуга у пољопривреди“, канцеларија Бијељина.

Позивамо пољопривредне произвођаче да присуствују овом предавању.