СТРУЧНА ПОСЈЕТА СРЕДЊОШКОЛАЦА ФРУШКОГОРСКИМ МАНАСТИРИМА И СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

Ученици и радници Средњошколског центра „Вук Караџић“ из Лопара посјетили су Фрушкогорске манастире и Сремске Карловце.

„150 ученика и радника наше школе, уз сагласност Министарства просвјете и културе Републике Српске, било је у стручној посјети Фрушкогорским манастирима и Сремским Карловцима“, рекао је Боро Станић, директор лопарске средњошколске установе.

Он је навео да су ученици имали прилику да много науче о српској средњовјековној култури и културној баштини која је остала да свједочи о српском народу упркос страдању и жртви која је вијековима била негов пратилац.

„ Ученици су посјетили манастире Гргетег, Ново Хопово , Крушедол, Јазак, Богословију у Сремским Карловцима, Гимнaзију, и остала мјеста која су под заштитом државе.

Утисци ученика и професора су изузетно позитивни и стручне посјете овог типа ће свакако постати традиција“ , закључио је Станић.