УЧЕНИЦИ, БРАВАРИ И ЗАВАРИВАЧИ КРОЗ ПРОЈЕКАТ ОБНОВИЛИ РАДИОНИЦУ, НАПРАВИЛИ СОЛАРНУ РАСВЈЕТУ И ПОСТАВИЛИ КОРПЕ ЗА ОТПАД

Лопарски средњошколци, ученици првог разреда бравара заваривача, су у склопу практичне наставе урадили пројекат, којим су обновили школску радионицу.

Истим пројектом је обновљено осам корпи за отпад, а од старог материјала ученици су самостално направили и поставили стубове и монтирали расвјету са соларним панелима.

„Дефицитарна занимања све више заузимају своје мјесто у образовном систему, а пројекти овог типа у нашој радионици се настављају. Посебну захвалност за подршку дугујемо Подручној привредној комори Бијељина“, рекао је је Боро Станић, директор Средњошколског центра “ Вук Караџић“ у Лопарама.

Он је истакао да је спремност да помогне овакве и сличне пројекте изразио и Радо Савић, начелник општине Лопаре, тако што би ученици у радионици израђивали посуде за разврставање отпада, које би локална заједница откупила и уступила комуналном предузећу да их постави на општинском подручју.