УСВОЈЕН ПРИЈЕДЛОГ ИНИЦИЈАТИВЕ ЗА ПРОГЛАШЕЊЕ ЗАШТИЋЕНОГ ПОДРУЧЈА КАО И ИЗВЈЕШТАЈИ О РАДУ УСТАНОВА И ПРЕДУЗЕЋА ЗА 2023. ГОДИНУ ЧИЈИ ЈЕ ОСНИВАЧ ОПШТИНА

На 24. редовној сједници Скупштине општине Лопаре усвојени су извјештаји о раду општинских установа и предузећа, као и одређен број информација.

Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић је рекао да је на наведеној сједници усвојен приједлог иницијативе покренуте од стране Удружења грађана „Чувари Мајевице“ о проглашењу планине Мајевице за заштићено подручје.

Начелник општине Лопаре Радо Савић је рекао да су на сједници донијете и одлуке које су важне за конкретан живот грађана у локалној заједници.

„Веома су битне одлуке о санацији клизишта у три мјесне заједнице, разматран је и усвојен приједлог одлуке о укључивању Дома здравља у трезорски систем пословања општине Лопаре, а усвојен је и план рада начелника и општинске управе за 2024. годину“, навео је Савић.