Предавање из области пластеничке производње

У организацији Међуопштинског савјета у сектору пољопривреде на подручју града Бијељине, те општина Лопаре и Угљевик одржано је 24. децембра 2015. године у сали СО-е Лопаре предавање из области пластеничке производње за пољопривреднике са подручја општине Лопаре.
Предавач овог семинара био је регионални менаџер за Балкан из области гајења биљака у затвореном простору, Стеван Месаровић, дипл. инж. пољопривреде. Неке од тема разговора биле су: избор хибрида и начин узгоја, производња расада као и паковање и пласман рода. Пољопривредни произвођачи општина Лопаре и Угљевик у односу на град Бијељину и простор цијеле Семберије имају далеко мања искуства у бављењу пластеничком производњом. Због тога је ово предавање и одржано да би се што боље упознали са проблемима које доноси овај вид производње.