„Rotary Club“ донирао мамограф Дому здравља „Лопаре“

Представници „Rotary Club“ из Бијељине уручили су у петак, 15.04.2016. године вриједну донацију Дому здравља „Лопаре“ медицински дијагностички апарат – мамограф. Ријеч је о вриједној донацији која ће омогућити да жене са подручја општине Лопаре редовније иду на прегледе.
„У сарадњи са локалним властима и Домом здравља у Лопарама договорили смо заједничку акцију која се састоји у донацији мамографа који ће бити од користи за подручје пацијената општине Лопаре“, рекао је Синиша Бенцун, секретар „Rotary Club“ Бијељина.
„Овај апарат ће бити у функцији што прије. Потрудићемо се да у сарадњи са радиолошком службом из Дома здравља „Бијељина“ организујемо превентивне прегледе, а ове прегледе ће касније обављати др Желимир Нешковић који је специјализант радиологије“, рекла је Борка Гаврић, директорица Дома здравља у Лопарама.
Мамограф је медицински дијагностички уређај који се користи за дијагнозу и превенцију рака женских груди.