ПЛАНИНАРСКИ ПОХОД МАЈЕВИЦE

Мајевица, Лопаре, 1. – 3. септембар 2017. године
У организацији неформалне групе младих и Клуба планинара Лопаре организовна је планинарска акција „ПЛАНИНАРСКИ ПОХОД МАЈЕВИЦЕ“. Акција је трајала од 1. до 3. септембра 2017. године, уз учешће преко стотину планинара и заљубљеника природе из Лопара, Бијељине, Хан Пијеска, Брчког, Зворника, Бања Луке и Челинца. Дружење је почело у петак, 1. септембра дочеком у кампу на Површницама учесника из удаљених мјеста, да би сутрадан кренули у планинарску шетњу рутом дужине око 18 километара. Кренуло се из Лопара преко Градине, Стублића, Међедника, Почивала, Модрашнице, Плоче до кампа на Површницама, гдје је рута завршена. За све учеснике у кампу на Површницама обезбијеђена је храна, пиће и смјештај. Ову планинарску акцију финансијски су подржали Фондација „Мозаик“ и општина Лопаре, уз логистичку подршку Туристичке организације општине Лопаре и Центра за културу Лопаре.