„ТЕРМАЛ“ ЈЕ ГЕНЕРАТОР РАЗВОЈА МАЈЕВИЧКОГ КРАЈА

Начелник Лопаре Радо Савић је данас посетио Фабрику радијатора и котлова на пелету „Термал“ у Лопарама, чији је доживотни до сада инвестирано више од милион КМ и за коју је општина пронашла стратешког партнера из Калесије, предузеће „Лафат“.
Савић је нагласио да је општина Лопаре имала велику улогу у оживљавању фабрике „Термал“, која није радила 10 година, а данас је, како каже, генератор развоја мајевичког краја.
„Фирма је препорођена, тренутно је запослено 72 радника, а очекује се да ће проширење капацитета запослити око 160 људи“, рекао је Савић новинарима.
Технички руководилац производње у овој фирми Џевад Хамзић изјавио је да фабрика тренутно производи котлове и резервоаре, ау наредном периоду производиће радијаторе и пелет.
Фирма извози на холандско тржиште, али и на тржиште Русије, Албаније, Мађарске, Њемачке, Аустрије и Италије.
Радници у овој фабрици су металне струке, заваривачи и бравари, а просечна плата је 900 КМ.