БУЏЕТ ЗА НАРЕДНУ ГОДИНУ УВЕЋАН ЗА 11 ОДСТО

Одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су данас Нацрт буџета за 2018. годину у износу од 5.580.000 КМ, што је 11 одсто више у односу на овогодишњи.
Начелник Лопара Радо Савић најавио је да ће приоритет локалне власти бити наставак отварања нових радних мјеста и развој привреде.
„Повећане су ставке за социјална давања, спорт, школство и популациону политику, а све с циљем опстанка становништва на овим просторима“, истакао је Савић.
Према његовим ријечима, планиран је наставак санације штета од клизишта из 2014. и 2015. године, прије свега обнове кућа и инфраструктуре, за шта је у локалном буџету планирано 120.000 КМ.
Савић је додао да је за капитална улагања наредне године предвиђено издвајање 300.000 КМ.
На данашњој сједници одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су и нацрт ребаланса буџета за ову годину са увећањем од 34 одсто.
Савић је рекао да се приходи увећавају због кредитног задужења од 1,2 милиона КМ којим ће се измирити обавезе из претходних година, а знатно су увећане и накнаде за кориштење шума и шумског земљишта које износе 380.000 КМ.