НОВЧАНИ ПОДСТИЦАЈ ЗА МЛАДОГ ФАРМЕРА ИЗ ЈАБЛАНИЦЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић и замјеник начелника Срећко Илић посјетили су фармера Недељка Бојкића из лопарске мјесне заједнице Јабланица и додијелили му подстицај за развој сточарства од 2.000 КМ. Савић је истакао да је Бојкић примјер како млад човјек може бити успјешан фармер. „Сигурно је да заслужује подршку локалне, али и шире заједнице. Пружићемо му помоћ и приликом израде пројекта који ће поспјешити ово газдинство“, рекао је Савић новинарима. Он је најавио да ће из буџета општине Лопаре у овој години за рурални развој бити издвојено пола милиона КМ. Двадесетчетворогодишњи фармер Недељко Бојкић, на чијем газдинству се налази и рибњак са 800 кубика воде и 500 риба, рекао је новинарима да његов сточни фонд износи 33 грла крава, од којих је 10 крава музара, а остале су приплодне јунице. „Дневни просјек млијека по једној крави је 20 литара. План је да у овој години повећам сточни фонд на укупно 60 грла“, рекао је Бојкић, који се сточарством бави од своје 17. године.