Радионица: Примјери пројеката за јединице локалне самоуправе

Шеф кабинета Младен Арсеновић и референт за просторно планирање Општине Лопаре Јово Лукић учествовали су данас у радионици „Примјери пројеката за јединице локалне самоуправе“ у Банском двору у Бањалуци коју је организовало Министарство саобраћаја и веза РС и Агенција за безбједност саобраћаја.
Скупштина општине Лопаре је недавно донијела одлуку о оснивању Савјета за безбједност саобраћаја која ће у наредном периоду направити стратегију и акциони план у циљу побољшања безбиједности саобраћаја на подручју општине Лопаре. Савјет планира да након усвајања поменутих аката кроз механизме пројеката обезбиједи потребна средства која ће у првом плану бити утрошена за унапређење хоризонталне и вертикалне саобраћајне сигнализације као и за едукацију становништва, са посебном пажњом на родитеље и дјецу као учеснике у саобраћају.