ОСВЕШТАН СПОМЕНИК ЈУНАЦИМА КОЗЈАКА

У Мјесној заједници Козјак у општини Лопаре данас је освештано новоизграђено спомен-обиљежје за три погинула борца из ове мјесне заједнице, за чију изградњу је из буџета општине обезбијеђено 4.000 КМ.

Начелник општине Лопаре Радо Савић истакао је да је веома важно да у сваком мјесту постоји спомен-обиљежје и да се његује и свакодневно унапређује однос према борачкој популацији.

Он је подсјетио да је у локалној управи половина запослених из борачке популације.

Савић је истакао да за потребе Борачке организација локална заједница на годишњем новоу издваја 80.000 КМ.

Предсједник Борачке организације Лопара Митар Тојић рекао је да су свјежа сјећања на погинуле саборце, комшије и пријатеље, иако је од претходног рата прошло више од 20 година.

„Споменик који данас откривамо и освештавамо вјечно ће у нама и будућим генерацијама будити сјећања на њих и њихову жртву“, рекао је Тојић.

Он је напоменуо да су из општине Лопаре у одбрамбено-отаџбинском рату погинула 242 борца, а 900 их је рањено.

Церемонија откривања и освештања споменика организована је данас у оквиру Фестивала народних обичаја „Козјачки сусрети“.