ОБАВЈЕШТЕЊЕ!

На иницијативу Удружења за помоћ лицима са аутизмом „Дјеца свјетлости“ из Бања Луке и Центра за социјални рад Лопаре покренута је активност на адаптацији куће породице Лукић. У четворочланој породици Лукић, двадесетогодишњак Далибор Лукић је лице с аутизмом. Поред тога, старији син је ове године тешко оболио и имао компликовану операцију. Његово лијечење биће дуготрајно и потребна је помоћ свих нас.

У породици нико није запослен и потребно је обезбиједити и уредити засебне просторије у кући у којој се налазе, ради функционисања и живота те породице.
Овим путем позивамо све оне који желе и могу да донирају и помогну породици Лукић да то учине! За адаптацију куће потребно је 7.100 КМ.
Контакт телефон: Дејан Марковић 065/309-438.
Општина Лопаре ће такође учествовати у адаптацији куће.
Аутизам је биолошки развојни поремећај мозга. Због природе настанка и манифестације, аутизам је врло сложени поремећај. Главне карактеристике аутизма су слаба или никаква социјална интеракција и комуникација, ограничени и понављајући обрасци понашања.