ТРАДИЦИОНАЛНА СЈЕЧА БАДЊАКА У ПРИБОЈУ

Мјештани Прибоја код Лопара данас су традиционално посјекли бадњак и донијели га испред Храма рођења Пресвете Богородице у овом мајевичком мјесту.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Јеремија Лазић рекао је новинарима да се приношење бадњака традиционално обавља на дан када се прославља Свети Игњатије Богоносац.

Он је свим парохијанима пожелио срећу и да Христово рођење дочекају у радости и весељу.

Приношењу бадњака присуствовао је и начелник општине Лопаре Радо Савић који је изразио задовољство што се и на овај начин чува традиција и православна вјера.

„Поносан сам на Мајевичане, јер данашње дружење је одраз мајевичког јединства и то је порука српском народу, гдје год да се налазе“, поручио је Савић.

Он је најавио да локална заједница, у сарадњи са свештенством лопарским, организује у свим мајевичким храмовима Бадње вече уз кувано вино и ватромет.

Мјештанин Прибоја Горан Тасовац рекао је да се традиција приношења бадњака десету годину одржава у Прибоју.

„Бадњак нам доноси здравље, радост, весеље и мир и радујемо се најрадоснијем хришћанском празнику Божићу“, рекао је Тасовац, који је и одборник у Скупштини општине Лопаре.

Он је напоменуо да је Радислав Лукић овогодишњи домаћин са чијег имања је посјечен бадњак.