ОПШТИНИ ДВА ГРАНТА САВЈЕТА МИНИСТАРА

Представник општине Лопаре Мирко Николић данас је у Сарајеву са министром за људска права и избјеглице у Савјету министара Милошем Лучићем потписао уговоре о сарадњи на реализацији два пројекта у 2021. години, саопштено је из општинске управе.
Општина Лопаре је аплицирала код Министарства за људска права и избјеглице у Савјету министара за пројекат „Изградња кућа за ромске породице“, по којем је општини Лопаре одобрен грант у износу од 50.899,98 КМ, а општина је обавезна да суфинансира пројекат у износу од 5.200 КМ.
По другом позиву, општина Лопаре је аплицирала за пројекат везан за спровођење политике са исељеништвом, гдје је одобрен грант у износу од 9.975 КМ, а односи се на пројекат „Дани дијаспоре 2021“.