УСВОЈЕНИ ИЗВЈЕШТАЈИ О РАДУ НАЧЕЛНИКА И ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ

Одборници Скупштине општине Лопаре изабрали су данас Горана Тасовца /СДС/ за замјеника начелника општине, а Ацу Тодоровића /СДС/ за потпредсједника локалног парламента.
Одборници су усвојили извјештаје о раду начелника и Општинске управе за прошлу годину, као и извјештај о раду мјесних заједница на подручју локалне заједнице.
Усвојен је и извјештај о извршењу буџета за прва три квартала у 2020. години, те извјештај о стању у области популационе политике.
Одборници су донијели одлуке о расписивању конкурса за секретара Скупштине општине Лопаре и органа управљања, те директора у јавним установама и предузећима чији је оснивач општина.
Начелник Лопара Радо Савић изразио је задовољство функционисањем Скупштине у новом мандату.
„На овој скупштини смо донијели важне одлуке које се тичу живота наше локалне заједнице, као и одлуке о избору органа управљања који ће бити изабрани кроз конкурсну процедуру“, рекао је Савић.
Драго Спасојевић из Лопара изабран је за вршиоца дужности директора предузећа „Водовод“.
Данас су донесене и одлуке о условима и начину давања у закуп производног објекта у Прибоју, те одлука о одобравању 50.000 КМ предузећу „Чистоћа“.