СИМБОЛИ ОПШТИНЕ – ГРБ И ЗАСТАВА

grb

Велики грб: у сребру црвени крст, а преко свега плавим оивичена црвена рундела у којој су из рамена отргнуте главе сребрног двоглавог орла оружане златно и истих таквих језика. Штит је крунисан сребрном бедемском круном без мерлона. Чувари грба су, десно дабробосански митрополит св. Петар (Зимоњић), у пуном архијерејском одејанију, са подигнутим трикиријама и дикиријама, а лијево св. великомученик и победоносац Георгије одјевен као римски војник, све у природним бојама.

Између чувара и штита пободено је у тло по једно усправно природно копље оковано златом са кога се у поље вије златним ресама оперважена застава Републике Српске (десно) односно Титулара (лијево). Постамент је травом обрастао брдовити природни пејзаж.

Општина Лопаре има квадратну заставу следећег блазона. На бијелом црвени крст, а преко свега плавим оивичена црвена рундела у којој су из рамена отргнуте главе бијелог двоглавог орла оружане жуто и истих таквих језика.

ba-rs-lo