ЈУ Центар за културу и информисање

ЈУ „Центар за културу и информисање Лопаре“ основана је одлуком СО Лопаре 2010 године. Циљ нам је разноликим програмима организовање културних манифестација широког стваралачког спектра, побудити интерес грађана за културна догађања и привући публику , а у поједине програме укључити становнике свих старосих доби и најразличитијих социјалних група.Мисија је доприносити интелектуалном, друштвеном и општем развоју окружења пружањем културно-умјетничких услуга и забавних програма. Визија наше установе јесте наметнути се као централна институција културних, умјетничких и забавних програма, те мјесто сусрета и координације најразличитијих културних иницијатива на нашем подручју, постати још модернији центар културних и забавних активности на задовољство корисника наших услуга. Подстицање културног стваралаштва, приказивање разноврсног сценско-умјетничког и забавног програма, развоја и његовања традиционалних и нових културних вриједности овог поднебља, културно-умјетничког и аматерског стваралаштва у области књижевности, позоришта, ликовног и музичког стваралаштва, очувања фолклорног и етно стваралаштва, трибинског програма са актуелним темама, едукативних радионица, дјелатности издаваштва, информисања и едуковања грађана и друге манифестације различитог типа.

Директор Мирко Стевић

Локација Центар за културу и информисање Лопаре, Десанке Максимовић 1, 75240 Лопаре

Контакт подаци

Телефон 055 651-370