Дјечија недјеља у Лопарама

Дјечија недјеља обиљежена је маскенбалом лопарских малишана испред Центра за културу и информисање, гдје су дјеца на својствен начин цртањем по улици испољила своју машту. Након тога изабрано је и пет најкретивнијих костима малишана. Дјечији вртић Лопаре и ОШ „Свети Сава“ организовали су Дјечију недјељу у сарадњи са Општином Лопаре. Током цијеле седмице биће организован низ активности у циљу промоције права дјетета.
„Дјечија недјеља“ у свијету се традиционално обиљежава прве седмице у октобру. То је прилика да се више него иначе говори о правима дјетета, скрене пажња друштвене заједнице на бригу о дјеци, а све с циљем задовољавања њихових основних потреба и поштовања права, која су регулисана Конвенцијом УН-а о правима дјетета. Различитим активностима и манифестацијама, друштво даје свој допринос у обиљежавању Дјечије недјеље. То је прилика да се много гласније него иначе, укаже на обавезу поштовања Конвенције УН- а о правима дјетета у свим сегментима.