МАСКЕНБАЛ НАЈМЛАЂИХ НА ГРАДСКИМ УЛИЦАМА

У оквиру Недјеље дјетета малишани из вртића „Лопаре“ у овој мајевичкој општини одржали су данас маскенбал на градским улицама. Начелник Лопара Радо Савић рекао је новинарима да је брига о најмлађима један од приоритета општине, кроз стварање бољих услова за њихово одрастање. Према његовим ријечима, из буџета локалне заједнице се годишње издваја 100.000 КМ за потребе дјечијег вртића. Савић је подсјетио да се обиљежавање Недјеље дјетета у Лопарама организује десету годину, одржавањем низа забавних и едукативних програма којим дјеца скрећу пажњу на себе и своје потребе. Директор вртића у Лопарама Данијела Цвијановић најавила је да ће након маскенбала, на којем је учествовало 46 малишана, услиједити хуманитарна акција „Дјеца дјеци“. Она каже да ће дјеца из вртића поклањати слаткише дјеци из социјално-угрожених породица и дјеци са посебним потребама. „Одржаћемо и Дан отворених врата када ће дјеца из вртића посјетити начелника општине, као и низ креативних, музичких, ликовних и спортских радионице у којима се акценат ставља на права дјеце“, рекла је Цвијановићева.