УСКОРО НОВА ФАСАДА НА ЗГРАДИ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“

На згради Основне школе „Свети Сава“ у Лопарама у току је постављање фасаде и олука, за шта ће бити издвојено 21.000 КМ прикупљених на донаторској вечери крајем јула. Начелник Лопара Радо Савић навео је да су средства за ову намјену прикупљена од грађана, бивших ученика, Мајевичана из дијаспоре, фирми и предузећа из Лопара и сусједних општина.“Министарство просвјете и културе Републике Српске обезбиједило је 25.000 КМ за нове котлове, а раније је средствима Владе Јапана замијењена столарија у вриједности од 130.000 КМ и урађен нови санитарни чвор средствима Савјета министара у износу од 20.000 КМ“, рекао је Савић новинарима.
Он каже да је задовољан јер су у обнови ове школе учествовали сви којима се обратио, Српска православна црква, Светосавска омладинска заједница Лопара, те директор Рудника и термоелектране Угљевик Ђорђе Поповић. „Осим њих, и другима се посебно захваљујем јер је школа сада добила ново лице“, истакао је Савић и додао да ће у току наредне године бити изграђен и спортски школски терени.