ЛОПАРЕ: ОСВЕШТАН И НАЛОЖЕН БАДЊАК

У Храму Покрова Пресвете Богородице у Лопарама вечерње је служио протојереј-ставрофор Стево Јовић који је истакао да се рођењем Богомладенца Христа међу Србима рађа љубав оплемењена највећим богатством и највећим даром који је дат човјеку, а то је рађање дјеце. Бадњак су наложили начелник општине Лопаре Радо Савић, предсједник Скупштине ове мајевичке општине Миленко Ристић, Народни посланик Желимир Нешковић и предсједник Црквеног одбора Перо Сарић. Начелник Савић је окупљенима и свим грађанима честитао најрадоснији хришћански празник – Божић. „Нека радост Божића испуни духовним вриједностима наше домове и буде показатељ путу доброте и срећне будућности наше локалне заједнице и свих њених становника“, рекао је Савић уз традиционалан божићни поздрав Мир Божији-Христос се роди! Окупљени вјерници славили су уз кувано вино, народно весеље и ватромет који им је приредила општина Лопаре.