ПОТПИСАН УГОВОР О ПАРТНЕРСТВУ ЗА АПОТЕКУ

Општина Лопаре закључила је уговор о закупу Јавне здравствене установе Апотека са фирмом „Вивамедик“ из Козлука за 300.000 КМ на период од 20 година, рекао је Срни начелник Лопара Радо Савић.

Он је оцијенио да је уговор о закупу добар за општину Лопаре јер Апотека никада није у локални буџет уплатила добит, а посљедње три године пословала је са губитком.

„Уговор о партнерству доноси вишеструку корист за општину Лопаре, прије свега гарантује 15.000 КМ годишњег прихода у буџету од Апотеке, што је за 20 година 300.000 КМ, од чега је одмах уплаћено 200.000 КМ као један од гаранта сигурног пословања“, рекао је Савић.

Он је навео да је уговором регулисано и да ће „Вивамедик“ у пословним просторијама у Прибоју и Лопарама редовно снадбијевати грађане лијековима, те задржати под истим условима досадашња четири радника.

Директор „Вивамедика“ Владимир Митић рекао је да је примопредаја пословних простора извршена на обострано задовољство.