ОБУКА ЗА ЖЕНЕ СА ИНВАЛИДИТЕТОМ У ЛОПАРАМА

У Лопарама се данас и сутра одржава радионица за жене са инвалидитетом кроз пројекат „Жене са инвалидитетом као сегмент друштва“, који финансира Министарство за људска права и избјеглице БиХ.
– Обука је зе жене које на отвореном тржишту рада не могу да остваре резултате због архитектонских и стручних баријера, а едукација ће им омогућити да израђују предмете за своје домаћинство или тржиште, каже секретар Савеза параплегичара Републике Српске Милена Обрадовић.
Она каже да је циљ указивање на проблеме лица с инвалидитетом код остваривања њихових права.
Данашњу радионицу посјетио је и начелник општине Лопаре Радо Савић који каже да ће обука бити значајна и омогућити женама са инвалидитетом да се ангажују и раде користан посао.
Удружење параплегичара у Лопарама броји око 75 чланова.