ПРОШИРЕЊЕ ПРОИЗВОДНОГ КАПАЦИТЕТА ФИРМЕ „ЂОКИЋ МЕТАЛ“

Начелник општине Лопаре Радо Савић посјетио је данас предузеће „Ђокић метал“ у Лопарама које проширује производни погон изградњом хале од 525 метара квадратних и отвара ново постројење у којем ће бити пластифициран метал.

Савић је изразио задовољство јер фирма „Ђокић метал“, која је настала захваљујући добром односу са дијаспором, добро послује и шири своју дjелатност.

„Они су најбољи промотер општине Лопаре и оправданости улагања у родни крај. Нова хала и нове машине омогућити додатна запошљавања“, додао је Савић.

Власник фирме „Ђокић метал“ Радислав Ђокић, живи и ради у Швајцарској, а родом је из Лопара, гдjе је 2014. године отворио фирму, која своје производе од метала извози на швајцарско тржиште.

„Градимо производну халу површине 525 метара квадратних за шта ће, заједно са машинама за рад, бити издвојено 800.000 КМ“, рекао је Ђокић новинарима.

Он је додао да фирма тренутно запошљава 15 радника и да ће нови погон обезбиједити још четири радна мјеста.