МАЛИШАНИ ДJЕЧИЈЕГ ВРТИЋА У ЛОПАРАМА ПОСЈЕТИЛИ НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић уприличио је данас пријем за малишане Дјечијег вртића ове подмајевичке општине у оквиру обиљежавања Дјечије недјеље.

На пријему су малишани уручили поклон слику начелнику Савићу кога су питали шта је то његов посао и шта ради општинска амдинистрација.

Након пријема Савић им је додјелио слатке пакете и испратио малишани те изразио задовољство њиховом посјетом истакавши да су дјеца највеће благо.

„Дјечији вртић је реновиран и данас имамо репрезентативан објекат у коме је примјетно повећање дјеце а наша жеља јесте да буде што више дјеце“, рекао је Савић новинарима.

Он је напоменуо да се током цијеле године организују разне дјечије манифестације а као примјер је навео да у оквиру новогодишњих свечаности се свима додјеле новогодишњи пакетићи.

„Ове године имамо и пораст броја првачића, за десет више у односу на претходну годину“, истакао је Савић.

Васпитач Радан Прелић рекао је да дјеца имају своја права и у овој недјељи се то и обиљежава.

„Данашња посјета има за циљ да се дјеца упознају са општинском администрацијом и шта она ради“, рекао је Прелић и најавио да ће се сутра улицама Лопарама одржати маскенбал за све малишане.

Прелић је додао да Дјечији вртић у Лопарама похађа 61 полазник.