ОТПОЧЕЛО УКЛАЊАЊЕ МИНА НА МАЈЕВИЦИ

На дијелу општине Лопаре, који граничи са подручјем града Тузла на планини Мајевици, отпочело се са процесом чишћења терена од заосталих мина, којим је започета реализација пројекта уклањања мина који се спороводи у пет општина које обухватају простор поменуте планине.
Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности општине Лопаре Жељко Керовић је саопштио новинарима да је деминерски тим почео спроводити акцију у 11 часова.
Он је навео да је поред деминера у активности укључен и тим за медицинску подршку.
„Овај пројекат се реализује уз помоћ њемачке Владе и предвиђа да се простор општине Лопаре и нама сусједних општина Угљевика, Сапне, Челића и Теочака потпуно очисти од мина до краја 2023. године“, навео је Керовић.
Општина Лопаре је веома угрожена минама, гдје је сумњива површина око 4,2 километра квадратна и њихово уклањање са тог подручја би помогло бољем развоју туризма, шумарства и пољопривреде, што би помогло укупном просперитету локалне заједнице.