Пријем код начелника за сликаре и мултимедијалне умјетнике

Начелник општине Лопаре Радо Савић је 5. октобра 2017. године приредио пријем за сликаре и мултимедијалне умјетнике који ће своје радове изложити 06.10.2017. године у 19:00 часова у Центру за културу и информисање у Лопарама.
У оквиру сарадње Српског академског друштва „Византија“ из Београда и Туристичке организације општине Лајковац коју води Милутин Ранковић са Организацијом умјетника „Млади 21“ из Москве коју води Наталија Костјецкаја већ 7 година се организује „Умјетнички караван“ са сликарима и мултимедијалним умјетницима из земље и иностранства.
„Умјетнички караван“ крене од Лајковца и Београда по Србији, а од ове године захваљујући сарадњи са бијељинским сликаром Радованом Симићем ради се и у Републици Српској. Први градови и општине у којима се караван реализује су Бијељина и Лопаре.
Умјетници ће своје радове радити у и испред Центра за културу Лопаре у четвртак и петак (05. и 06. октобар 2017. године), а заједничка изложба се отвара у петак у 19:00 часова
учествују:
АНАСТАСИА МОРГАЧЕВА – Москва, Русија (сликар),
МАРИА СМОЛЈАНИНОВА – Москва, Русија (сликар),
ГОНАРАЧЕНКО АНАТОЛИЈ ВАСИЉЕВИЧ – Москва, Русија (сликар),
МИЛУТИН РАНКОВИЋ – Лајковац, Србија (вајар и сликар),
РАДОВАН СИМИЋ – Бијељина – РС (дигитални умјетник).