ЛОПАРЕ И НЕГОТИН БРАТСКЕ ОПШТИНЕ

Општине Лопаре из Републике Српске и Неготин из Србије потписале су повељу о братимљењу у оквиру манифестације „Дани дијаспоре“ у Лопарама. Начелник општине Лопаре Радо Савић изразио је задовољство братимљењем са општином Неготин која, као и ова општина у Републици Српској, има бројну дијаспору. „Очекујем да ће размјена искустава и сарадња бити корисна како за Лопаре, тако и Неготин, али и цијелој дијаспори ових општина“, рекао је Савић новинарима. Предсједник општине Неготин Владимир Величковић је, након потписивања повеље, захвалио руководству Лопара за позив и изразио задовољство чином братимљења. „Дијаспора је иницирала нашу сарадњу, коју ћемо, посебно сада кад смо братске општине, у наредном периоду проширити“, нагласио је Величковић. Општине Лопаре и Неготин повељом су се обавезале на непосредно и дугорочно повезивање, проширење и унапређење сарадње у области привреде и економског развоја, пољопривреде, трговине и туризма, културе, просвјете и спорта, те размјену искустава у раду са дијаспором и у другим областима које би биле од заједничког интереса.