Radionica: Primjeri projekata za jedinice lokalne samouprave

Šef kabineta Mladen Arsenović i referent za prostorno planiranje Opštine Lopare Jovo Lukić učestvovali su danas u radionici „Primjeri projekata za jedinice lokalne samouprave“ u Banskom dvoru u Banjaluci koju je organizovalo Ministarstvo saobraćaja i veza RS i Agencija za bezbjednost saobraćaja.
Skupština opštine Lopare je nedavno donijela odluku o osnivanju Savjeta za bezbjednost saobraćaja koja će u narednom periodu napraviti strategiju i akcioni plan u cilju poboljšanja bezbijednosti saobraćaja na području opštine Lopare. Savjet planira da nakon usvajanja pomenutih akata kroz mehanizme projekata obezbijedi potrebna sredstva koja će u prvom planu biti utrošena za unapređenje horizontalne i vertikalne saobraćajne signalizacije kao i za edukaciju stanovništva, sa posebnom pažnjom na roditelje i djecu kao učesnike u saobraćaju.