URAĐENE TRI BUŠOTINE ZA LOPARSKI VODOVOD

Tokom novembra 2017.god. i septembra 2018.god. u Veselinovcu su urađene tri bušotine za snabdijevanje Lopara vodom. Bušotine su na dubinama 102 m (dvije) i 120 m. Vrijednost radova na izgradnji ove 3 bušotine je 50 000 KM. Voda će se pumpama izbacivati i za pumpe, njihovu ugradnju i povezivanje potrebno je oko 50 000 KM. Napajanje strujom nije najbolje i podnijet je zahtjev elektrodistribuciji za trofaznu struju i izvršena uplata od 1914,50 KM.
Izdašnost pomenutih bušotina je oko 400 kubika vode za 24 h. Kapacitet bazena u Loparama je 380 kubika.
Snabdijevanje Lopara vodom je stabilno već unazad nekoliko godina, ono sto je problem je što kod nevremena i padavina dodje do zamućenja vode i nadamo se da će po puštanju vode iz ovih bušotina problem biti riješen. U planu je i izrada još 3 slična bunara u Jablanici.
Dodik je na stranačkom skupu 18.09.2018. u Loparama obećao 1 milion KM za naš vodovod. Podnio sam zahtjev za prijem i sastanak na tu temu, pa ćemo vidjeti.