ОДРЖАНО ТРИНАЕСТО ЗАСИЈЕДАЊЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ

На тринаестој редовној сједници Скупштине општине Лопаре усвојен је извјештај о извршењу буџета ове локалне заједнице у првом кварталу ове године.
Поред тог разматрана су и питања из разних области и донијето је и неколико одлука.
“Једна од њих је да и ове године свим ученицима са подручја општине Лопаре обезбиједе бесплатне сезонске карте и бесплатна школу пливања на „Октопус“ базенима“ те да се из буџета издвоји 25000 КМ за те намјене“, саопштио је предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић.
Он је навео да донесена и одлука о подршци Јавном комуналном предузећу „Чистоћа“ Лопаре, као и одлуке о асфалтирању локалних путева.
Такође на Скупштини се расправљало о штетама које су у скорашњем невремену погодиле општину Лопаре, па је одлучено да се издвоје интервентна средства, а након тога када комисија изврши процјену штета и да се евентуално одобри још средстава ако буде за то потребе.
Донесена је одлука да се члановима породица погинулих бораца, који имају примања по том основу, њих укупно 139 издвоји по 100 КМ једнократне новчане помоћи.