ОДРЖАН ГОДИШЊИ САСТАНАК 6 ЧЛАНИЦА ЛИНК МРЕЖЕ

У Тешњу је одржан састанак ЛИНК мреже на коме су експерти на пројекту говорили о кључној улози локалних заједница у провођењу зелене енергетске транзиције, као и о Енергетским заједницама обновљиве енергије, али и о искуствима чланова ЛИНК мреже у припреми и реализацији идејних пројеката.
Општина Теслић је чланица ЛИНК мреже која ће у наредном периоду предсједавати ЛИНК мрежом, односно координирати њеним радом са циљем наставка процеса енергетске транзиције општина и градова у БИХ.
Данас је и свечано потписан Споразум о проширењу ЛИНК мреже са двије нове чланице, општине Шамац и Маглај.
Пројекат “ЛИНК-мрежа за локални ниско-карбонски развој”, Центар за екологију и енергију реализује у кооперацији са Фондацијом Хајнрих Бол, а сарађују на пројекту са локалним заједницама: Тешањ, Грачаница, Лопаре, Теслић, Шамац и Маглај.
У Лопарама ће се до краја године почети градити мини соларна електрана на крову зграде Општине.
Састанку у Тешњу испред општине Лопаре присуствовали су Радо Савић, начелник општине и Жељко Керовић начелник за привреду и друштвене дјелстности, саопштено је из ОУ Лопаре.